Artykuł sponsorowany

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie medycyny. Dzięki swoim właściwościom przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu, pomaga w walce z bólem oraz przyspiesza gojenie ran. Warto poznać bliżej tę innowacyjną metodę leczenia.

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową to nieinwazyjna metoda leczenia, która polega na wykorzystaniu energii mechanicznej generowanej przez fale akustyczne. Stosuje się ją w różnych dziedzinach medycyny, takich jak ortopedia, fizjoterapia czy medycyna sportowa. Fale uderzeniowe wpływają na tkanki, pobudzając procesy naprawcze i regeneracyjne organizmu.

Podczas terapii falą uderzeniową fale akustyczne są kierowane na obszar objęty zaburzeniami, co prowadzi do miejscowego wzrostu ciśnienia. W efekcie dochodzi do mikrouszkodzeń w tkankach, które stymulują procesy gojenia i regeneracji. Fala uderzeniowa w Białymstoku jest coraz częściej wykorzystywana przez specjalistów, którzy doceniają jej skuteczność i bezpieczeństwo.

W jakich przypadkach stosuje się terapię falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową znajduje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń, zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Stosuje się ją między innymi w przypadku przewlekłych bólów mięśniowo-szkieletowych, takich jak bóle pleców, barków czy stawów. Pomaga również w leczeniu schorzeń takich jak łokieć tenisisty, ostroga piętowa czy zespół cieśni nadgarstka.

Terapia falą uderzeniową jest uważana za bezpieczną metodę leczenia. Nie powoduje uszkodzenia tkanek ani narządów wewnętrznych, a ewentualne objawy uboczne są zwykle łagodne i przemijające. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg medyczny niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego przed rozpoczęciem terapii warto skonsultować się ze specjalistą.

Jak wygląda zabieg terapii falą uderzeniową?

Zabieg terapii falą uderzeniową trwa zwykle od 15 do 30 minut i jest przeprowadzany przez specjalistę, który dobiera odpowiednie parametry urządzenia oraz kieruje falami akustycznymi na obszar objęty zaburzeniami. Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort podczas zabiegu, ale zwykle nie jest to bardzo bolesne doświadczenie.

Terapia falą uderzeniową nie jest zalecana dla wszystkich pacjentów. Przeciwwskazania obejmują między innymi ciążę, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych czy obecność metalowych implantów w obszarze objętym zabiegiem.

Czy terapia falą uderzeniową jest skuteczna?

Badania naukowe wykazują, że terapia falą uderzeniową może być skuteczna w leczeniu wielu schorzeń. W przypadku przewlekłych bólów mięśniowo-szkieletowych terapia ta może przynieść ulgę nawet 80% pacjentów. Skuteczność terapii zależy jednak od indywidualnych cech pacjenta oraz rodzaju schorzenia.

Koszt terapii falą uderzeniową zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj schorzenia, liczba potrzebnych zabiegów czy lokalizacja placówki medycznej. W Polsce ceny za pojedynczy zabieg wahają się od 100 do 300 złotych. Warto jednak pamiętać, że terapia falą uderzeniową może przynieść długotrwałe efekty, dzięki którym pacjent unika inwazyjnych zabiegów chirurgicznych czy długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych.

Gdzie można skorzystać z terapii falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową jest dostępna w wielu placówkach medycznych na terenie całej Polski. Warto poszukać specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w tej dziedzinie. W Białymstoku również znajdziemy placówki oferujące terapie falą uderzeniową, które cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów.